Radnice zavedla pravidelné domovní schůze v domech pro seniory

18/3 2019

Od dnešního dne mohou nájemci bydlící v domech s pečovatelskou službou v Zábřehu nebo v seniorských bytových domech v Hrabůvce využívat k řešení svých problémů pravidelné domovní schůze. Konat se budou každých 14 dní za přítomnosti zaměstnanců úřadu. Lidem ušetří cestování na radnici. 

Radnice zavedla pravidelné domovní schůze v domech pro seniory

„Cílem je usnadnit lidem komunikaci s naším úřadem. Jsem si vědoma, že pro řadu našich nájemců je cestování na radnici složité např. ze zdravotních důvodů. Proto zavádíme pravidelné domovní schůze, na kterých budou vždy zástupci odboru bytového a ostatního hospodářství, odboru dopravy a komunálních služeb i sociálního odboru přebírat konkrétní podněty a následně informovat o jejich řešení,“ vysvětlila místostarostka městského obvodu Markéta Langrová.

Domovní schůze budou probíhat v domech s pečovatelskou službou na ul. Horymírova a v bytových domech pro seniory na ul. Odborářská a Horní, v rámci kterých spravuje městský obvod 333 bytových jednotek.  

První domovní schůze, která v pátek 15. 3. 2019 proběhla v domě s pečovatelskou službou na ul. Horymírova, se zúčastnili rovněž místostarostové, do jejíž gesce příslušné odbory spadají. Kromě Markéty Langrové na místě diskutovali s nájemci také místostarostové Jan Dohnal a Zdeněk Hűbner, který nájemníkům mimo jiné řekl: “Chceme řešit problémy k vaší spokojenosti, pak budeme i my spokojeni.“