Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Rekultivace předprostoru Uralu v Ostravě-Zábřehu je hotová

Poslední změna: Úterý 04.12.2018 14:18

Veřejný prostor před obchodním střediskem na Jugoslávské ulici v Ostravě-Zábřehu prošel od srpna do listopadu zaslouženou revitalizací. Zvýšila se estetizace místa i počet parkovacích míst.  Součástí stavby, za níž obvod zaplatil jedenáct milionů korun, bylo i doplnění nového mobiliáře a výsadeb.

Díky realizaci stavby s názvem „Parkoviště a předprostor objektu na ul. Jugoslávské, Ostrava-Zábřeh“ se tento veřejný prostor může pyšnit architektonickou kvalitou i  šestnácti novými parkovacími místy. Rekonstrukcí prošlo i stávajících dvacet jedna parkovacích stání na ul. Jugoslávské. Nově vytvořená parkovací stání se dopravně napojila novým sjezdem na komunikaci ul. Tylova. Na místě byly osazeny prvky městského mobiliáře v podobě pěti květináčů a dvanácti betonových prefabrikovaných kostek k sezení. K oddělení prostoru pro pěší a parkovacích míst slouží dělící kovové sloupky, nechybí ani nové odpadkové koše.

Místo krášlí i zrestaurovaný „Květ“ od ak. sochaře Otto Ciencialy. Umělecké dílo pocházející z přelomu 70. a 80. let minulého století jsme s ohledem na jeho havarijní stav nechali restaurovat v sochařském ateliéru.  Nyní je již zpět jako součást nové kašny. Ta bude v jarních a letních měsících provozu využívat pro pohon čerpadla solární panel. Údržbu kašny zajišťují Technické služby Ostrava-Jih,“ uvedla místostarostka pro investice Hana Tichánková s tím, že k tomu, aby byla příjemná celá lokalita, je zapotřebí také zapojení soukromých vlastníků objektu nákupního centra.

 

 

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »