Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Sady mladých v Ostravě-Jihu se opět rozrostou

Poslední změna: Pondělí 25.02.2019 17:31

Ve středu 3. dubna 2019 se již posedmé v Bělském lese v městském obvodu Ostrava-Jih sejdou v 15 hodin rodiny vysadit stromy v Sadech mladých. Přihlásit se může každý, kdo chce svému dítěti, případně vnoučeti, vysadit na počest jeho příchodu na svět mladý strom.

Oblíbenou tradici zavedl bývalý místostarosta František Staněk s cílem podpořit rodinnou pospolitost a vztah k přírodě i místu, kde žijeme. Věřím, že rodiny budou i nadále využívat možnost nechat děti touto formou zapustit kořeny zde na Jihu. I společná rodinná návštěva Sadů mladých v dalších letech se může stát hezkým narozeninovým rodinným rituálem,“ uvedl místostarosta Otakar Šimík, který zajišťuje pokračování této oblíbené tradice.

Zájemci mají opět na výběr ze tří druhů stromů. K dispozici mají dub letní, třešeň ptačí nebo buk lesní. Za poplatek ve výši 800 korun obdrží rodina kromě stromku také pamětní list a sloupek s cedulkou (včetně jedné rezervní pro případ zničení či odcizení umístěné), na které je uvedeno, o jaký strom se jedná a komu a kým byl věnován.

Radnice ve výsadbách od začátku spolupracuje se společností Ostravské městské lesy a zeleň. Celý poplatek je hrazen formou daru této společnosti, která se stará nejen o zajištění všeho potřebného k výsadbě, včetně sloupku s cedulkou, ale i následnou péči. Radnice informuje, eviduje zájemce a vystavuje pamětní listy.

 Zájemci o jarní výsadbu se mohou do 12. března 2019 hlásit telefonicky na čísle 599 430 344 nebo e-mailem: sadymladych@ovajih.cz, případně písemně na adresu Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, a to dopisem označeným heslem „Sady mladých“.

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »