Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Sady mladých V Ostravě-Jihu se těší stále většímu zájmu

Poslední změna: Čtvrtek 25.10.2018 11:22

Letošní druhé kolo výsadby Sadů mladých v městském obvodu Ostrava-Jih proběhlo za hojné účasti nových občánků a jejich příbuzných. O celkově šestou výsadbu byl vysoký zájem, sadilo se 68 stromků. Přihlásit se mohl každý, kdo chce svému dítěti, případně vnoučeti vysadit na počest jeho příchodu na svět mladý strom.

Sady mladých V Ostravě-Jihu se těší stále většímu zájmu

Aday mladých - podzimní výsadba 2018

Atmosféra akce byla opět úžasná a jsem rád, že nám přálo i počasí. Při první výsadbě v roce 2016 jsme sadili 17 stromků, dnes 68 a přišli se podívat i zájemci o jarní výsadbu v příštím roce,“ s potěšením konstatoval místostarosta František Staněk, který tuto oblíbenou tradici s cílem podpořit rodinnou pospolitost a vztah k přírodě i místu, kde žijeme, zavedl.

Zájemci měli opět na výběr ze tří druhů stromů – dubu letního, třešně ptačí nebo buku lesního. Za poplatek ve výši 800 korun obdrží rodina kromě stromku také pamětní list a sloupek s cedulkou (včetně jedné rezervní pro případ zničení či odcizení umístěné), na které je uvedeno, o jaký strom se jedná a komu je věnován.

Radnice ve výsadbách od začátku spolupracuje se společností Ostravské městské lesy a zeleň. Celý poplatek je hrazen formou daru této společnosti, která se stará nejen o zajištění všeho potřebného k výsadbě, včetně sloupku s cedulkou, ale i následnou péči. Radnice informuje, eviduje zájemce a vystavuje pamětní listy.

Další výsadba proběhne na jaře. Zájemci se mohou již nyní hlásit, a to buď telefonicky na čísle 599 430 344, nebo e-mailem: sady.mladych@ovajih.cz, případně písemně na adresu Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, a to dopisem označeným heslem „Sady mladých“.

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »