Senior EXPRES JIH!!! slaví dva roky

5/4 2019

Cestování v rámci Ostravy již dva roky usnadňuje obyvatelům městského obvodu Ostrava-Jih služba Senior EXPRES JIH!!! První vůz vyjel poprvé 4. dubna 2017. Od té doby se počet aut navýšil na tři, cena za jízdu ve výši 25 Kč zůstala stejná. Všichni cestující, kteří zvýhodněnou dopravu využili v den 2. výročí, dostali od radnice dárek v podobě sklenice medu.

Senior EXPRES JIH!!! slaví dva roky

„Zvýhodněnou dopravu mohou 4 x měsíčně využívat občané Jihu starší 77 let. V našem obvodu jich v současnosti žije více než 6200 a průkazku si doposud vyřídilo 1378 z nich. Spokojenost se službou mi potvrdili i dnešní cestující, se kterými jsem si mohla popovídat při společné jízdě,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová, která tuto službu zavedla „U příležitosti 2. výročí jsme připravili pro všechny dnešní cestující malý dárek. Někteří dostali taštičku se sklenicí medu ode mne, všem ostatním je předali řidiči. I jim patří velký dík za vstřícnost a ochotu, s jakou starším lidem denně pomáhají,“ sdělila místostarostka.

Poprvé vyjel Senior EXPRES JIH!!! v dubnu 2017. V prvních deseti měsících provozu sloužil občanům Jihu starším 80 let, od února 2018 snížila radnice věkovou hranici na 77 let.

Vzhledem k zvyšujícímu se zájmu o službu a tím i počtu telefonických objednávek, zřídil poskytovatel služby od 1. října 2018 pro příjem objednávek dispečink. Ten funguje na tel. 770 130 770 v pracovní dny v době od 6,00 do 16,00 hod.

Za 25 korun mohou senioři starší 77 let, s trvalým pobytem v městském obvodu Ostrava-Jih, jet k lékaři, na poštu či kamkoliv v rámci celého města Ostravy potřebují. Zbylé náklady na cestu hradí radnice. Službu mohou zájemci využít až 4x měsíčně a navíc si s sebou mohou vzít bezplatně doprovod. Spolehnout se mohou na pomoc řidiče při nastupování, přenosech zavazadla či umístění ortopedických pomůcek.

Jedinou podmínkou pro zájemce je vyřízení tzv. průkazu Senior EXPRES JIH!!!, a to bezplatně a na počkání na odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. K tomu jim stačí občanský průkaz a klasická průkazková fotografie.