Slavnosti Jihu lákají na bohatý víkendový program

5/6 2019

Z programu letošních Slavností městského obvodu Ostrava-Jih, které se uskuteční o víkendu 8. a 9. června na bývalém fotbalovém hřišti na ul. Svazácké vedle Vodního světa Sareza v Ostravě-Zábřehu, si vybere každý. Plejádu hudebních vystoupení, včetně Lucie Bílé,   doplní pestrý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.

Slavnosti Jihu lákají na bohatý víkendový program

Hlavní hvězdou slavností je tento rok zlatá slavice Lucie Bílá. Věřím, že potěší i vystoupení Xindla X, Janka Ledeckého, Lukáše Pavláska, Naty Hrychové a mladé nadějné ostravské skupiny Forever. V programu se předvedou i žáci mateřských a základních škol z našeho obvodu a místní spolky a organizace, mimo jiné Řecká obec Ostrava či Novobělské babičky. Své příznivce si jistě najde i cimbálová muzika HellBand. Chybět samozřejmě nebudou tradiční pouťové atrakce,“ zve na slavnosti starosta Martin Bednář.

Dětští návštěvníci se mohou zapojit do některého z  interaktivních programů, připraveny jsou Fit park, jízda na ponících, zorbing atd. Nejmenší děti potěší vystoupení klauna Hopsalína.

V průběhu obou dnů mohou návštěvníci vidět ukázky techniky SDH Ostrava-Zábřeh, MP Ostrava, Vodáků Moravskoslezského regionu. Dále je připravená laserová střelnice MP Ostrava, ve které si mohou zájemci vyzkoušet střelbu laserovými zbraněmi a ukázky své práce předvedou kynologický a hipologický oddíl MP Ostrava. Stanoviště bude v areálu mít rovněž radnice. V promo stanu s logem „Společně tvoříme Jih“ získají zájemci nejen informace k 4. ročníku participativního rozpočtu, ale mohou se také setkat s radními obvodu a probrat, co je zajímá.

A  pestrá bude také nabídka občerstvení: chlazené saláty z čerstvé zeleniny a ovoce, kuskus s  jarní zeleninou a s kuřecím  masem, hlívový guláš, nudle s dušenou zeleninou, smoothies nápoje, halušky se zelím a uzeným masem, párek v rohlíku, klobásy, uzená žebra na grilu, kebab, bramborové placky, domácí čerstvý chléb se škvarkovou pomazánkou, steaky z kuřecího nebo vepřového masa, sýrové odštěpky, sýry, tyrolské speciality, řecké speciality,  domácí koláče, točená zmrzlina, ledová tříšť, káva… A samozřejmě výběr k dodržování pitného režimu.