Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Sobotním oslavám 100 let v Ostravě-Jihu předcházelo slavnostní shromáždění zastupitelstva

Poslední změna: Pondělí 05.11.2018 14:29

V hledišti kina Luna zasedli ve čtvrtek 25. října bývalí, současní a nově zvolení zastupitelé, jejichž zástupci ve svých krátkých proslovech připomněli slova prvního prezidenta Tomáše G. Masaryka. Přítomní, mezi nimi také bývalí starostové - Helena Gižová a Karel Sibinský,  shlédli dva historické snímky z prezidentovy návštěvy Ostravy z roku 1924 a také z předání Jubilejní kolonie dělníků v roce 1928. Slavnostní atmosféru akce, určené nejen zastupitelům, ale i veřejnosti,  podtrhly dámy v prvorepublikových šatech a vystoupení komorního tělesa Benda Quartet.

Sobotním oslavám 100 let v Ostravě-Jihu předcházelo slavnostní shromáždění zastupitelstva

Setkání zastupitelstva

Všichni přítomní hosté obdrželi při příchodu odznaky se znakem obvodu a trikolory k připnutí, a mohli se podepsat do připravené pamětní knihy městského obvodu Ostrava-Jih. Po skončení programu v kinosále se ve foyer podávalo prvorepublikové občerstvení, včetně vynikajících velkých preclíků.

Sobotní oslavy zahájí historický průvod, který vyrazí v 13,00 hod z ulice Jubilejní po ulici Letecká, Jubilejní, Horní směrem k radnici městského obvodu, kde krátce zastaví. Následně bude pokračovat přes křižovatku po ulici Plzeňská a Čujkovova na náměstí SNP. Tam bude od 14,00 hod probíhat bohatý program, a to až do 19,00. Následně proběhne na bývalém fotbalovém hřišti za DK AKORD slavnostní ohňostroj, který započne symbolicky v 19:18 hod.

Akce si vyžádá uzavírku ul. Čujkovova (od ul. Kpt. Vajdy po ul. Výškovickou) včetně náměstí SNP pro individuální dopravu. Průjezd bude umožněn linkovým autobusům a vozidlům IZS. Objízdná trasa za úsek ul. Čujkovova povede po ul. Výškovická, Pavlovova a ul. Kpt. Vajdy.

Po dobu konání oslav budou dočasně zrušena parkovací místa na celém náměstí SNP.

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »