Svatováclavské pivní slavnosti odstartují tuto středu

25/9 2023

Ve dnech 27. a 28. září 2023 se v okolí renesančního Zámku Zábřeh uskuteční již 16. ročník  Svatováclavských  pivních slavnosti. Poslední zářijové dny jsou tradičně zasvěceny ochutnávce tohoto zlatavého moku, a i letošní ročník nabídne skvělou dvoudenní zábavu s degustační přehlídkou bezmála třiceti malých pivovarů, v drtivé většině z regionu severní Moravy a Slezska. Chybět nebudou například lahodné skvosty pivovarů Dejf, Hoppy Dog, Medojed, Koníček, Rohan, Nachmelená Opice, Palačov, Černá Hora či samotného hostitele, Zámku Zábřeh. Návštěvníci tak budou moci ochutnat více než padesát druhů čepovaných piv rozmanitých barev i chutí.

Svatováclavské pivní slavnosti odstartují tuto středu

Svatováclavské pivní slavnosti patří bezesporu k nejoblíbenějším akcím na Jihu vůbec a mají už své pevné místo v ostravském kulturním kalendáři. Akci ve středu odpoledne oficiálně zahájí příjezd sv. Václava, patrona českých zemí i lahodného zlatavého moku, který požehná lidu jižanskému a společně s Martinem Bednářem, starostou městského obvodu Ostrava-Jih, slavnostně „spustí“ dvoudenní maraton degustace, hodování a dobré zábavy.

Ke zpříjemnění atmosféry dvoudenní „jízdy“ pořadatelé – Kultura Jih, opět připravili pestrý doprovodný program. I letos je program ušít na míru tak, aby si v něm každý našel to své. Pro nejmenší návštěvníky je připravena dětská zóna, kde se mohou  např. projít bludištěm, vyzkoušet lukostřelbu či házení podkov a vyhrát tak zajímavé ceny. Hudební doprovod představí široké žánrové spektrum.

O pořádnou show se první den postarají např. hudební skupiny Grog, Civilní obrana, Iné Kafe či Vypsaná fixa, čtvrteční hudební zážitky nabídnou  kapely Babylon a Smola a Hrušky. Celou akci pak dovede do velkého finále Anna K. 

Celá akce se opět ponese v historickém duchu, chybět nebude tradiční jarmark s ukázkami řemesel  a dílnami pro všechny věkové kategorie, pravou středověkou atmosféru navodí i četná vystoupení kejklířů, komediantů, žonglérů či ohňová show. Na své si přijdou i fanoušci tradičních rytířských turnajů, historického šermu, bujarých tanců či dobové hudby.

Slavnosti se i v letošním roce konají pod záštitou starosty městského obvodu Ostrava-Jih, Martina Bednáře. Vstup na akci je zdarma.