V městském obvodu Ostrava–Jih přibudou parkovací místa, radnice vybrala lokality

22/8 2016

Až 900 nových parkovacích míst postupně vznikne v městském obvodu Ostrava – Jih. Parkování je podle průzkumu veřejného mínění jedním z největších problémů, které trápí zdejší obyvatele. Úřad nyní intenzivně pracuje na přípravě nových ploch.

V městském obvodu Ostrava–Jih přibudou parkovací místa, radnice vybrala lokality

„Nedostatek parkovacích míst sužuje většinu měst. Problémů s parkováním jsme si vědomi a situaci v návaznosti na stále se zvyšující se poptávku po místech k parkování intenzivně řešíme“ uvedl starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

„Pracujeme na tom, aby byla nová parkovací místa vytvořena rovnoměrně ve všech částech obvodu, chceme ale také zachovat dostatek zeleně a vyhovět tak požadavkům obyvatel. Aktuálně největší parkoviště vznikne na ul. Jičínská, kde rekonstrukcí současného parkoviště přibude téměř 90 nových parkovacích stání,“ doplnila
místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih Věra Válková, která má na starosti odbor dopravy a komunálních služeb.

Postupně by tak mohlo vzniknout až 900 nových parkovacích míst ve 30 vybraných lokalitách. Přesný počet parkovacích míst bude upřesněn na základě projektové dokumentace. Náklady se budou pohybovat v řádu desítek milionů korun. V současné době jsou realizována nová parkovací stání na ul. Mitušova. V příštím roce se bude stavět například parkoviště na ulici Kaminského a Aviatiků.

„Při výběru lokalit jsme vycházeli z dokumentu Koncepce statické dopravy v Městském obvodu Ostrava-Jih a našich zkušeností a poznatků z praxe, včetně připomínek občanů,“ dodala vedoucí oddělení dopravy Petra Bálková. Úředníci postupně zpracovávají investiční záměry na jednotlivé lokality. Příprava stavby včetně projektu vyřízení stavebního povolení a výběru zhotovitele trvá přibližně 1,5 roku. Samotná stavba se pak pohybuje už jen v řádu týdnů.

Zvýšení počtu parkovacích míst v městském obvodu Ostrava-Jih si vytyčilo vedení městského obvodu už na začátku svého působení v Programovém prohlášení koaličních stran a počátkem letošního roku jej potvrdil i průzkum veřejného mínění. Parkování bylo nečastěji zmiňováno občany v souvislosti s nedostatky na Jihua to zejména v části Dubina.