V obecních bytech na Jihu přibudou detektory oxidu uhelnatého

13/3 2017

Městský obvod Ostrava-Jih tento týden zahájil instalaci detektorů upozorňujících na únik plynu do všech 234 obecních bytů, ve kterých jsou plynové kotle nebo plynové ohřívače vody.

V obecních bytech na Jihu přibudou detektory oxidu uhelnatého

„Reagujeme tak na rostoucí počet otrav oxidem uhelnatým s cílem zvýšit bezpečí našich nájemníků“, říká radní pro bytovou oblast Markéta Langrová a dále uvádí: “Instalace těchto bezpečnostních zařízení bude probíhat do konce března, celkové náklady akce činí necelých půl milionů korun.  Nájemníci jsou o termínech realizace informováni vývěskami v jednotlivých domech.   Vybrali jsme detektory, které provádí testování na smrtelné nebezpečí v podobě oxidu uhelnatého každou vteřinu. Navíc jsou odolné proti vlhkosti a jejich životnost garantována na dobu 10 let. Po celou dobu bude každoročně prováděna revize zařízení.“

V případě, že detektor zaregistruje nahromaděný oxid uhelnatý a spustí alarm, je třeba okamžitě vypojit plynové zařízení, intenzivně větrat a následně kontaktovat bytového technika nebo havarijní službu, která funguje nepřetržitě.