V sobotu se koná akce Ukliďme náš Jih

30/3 2022

V sobotu 2. dubna proběhne na území nejlidnatějšího obvodu Ostravy akce Ukliďme náš Jih.

V sobotu se koná akce Ukliďme náš Jih

Uklízet se bude od 9 do 12 hodin na dvou místech, a to v Bělském lese a v okolí pramene Korýtko. 

„Děkuji všem občanům, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí, a zapojí se do úklidu. Věřím, že překonáme loňská čísla, kdy jsme během úklidového dne, kterého jsem se zúčastnil, naplnili téměř 300 velkých pytlů s odpadem s celkovou váhou 4,5 tuny,“ zve na akci starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář s tím, že také letos organizátoři mají pro dobrovolníky zajištěny také pytle, rukavice i drobné občerstvení.

„Určitě by však bylo přínosné, aby se celoročně všichni občané chovali tak, abychom místo takovýchto akcí mohli pořádat jiné společné akce,“ doplnil starosta.

V případě úklidu Bělského lesa se dobrovolníci potkají od 8.45 do 9 hodin u tramvajové smyčky na ulici Svornosti (konečná tramvajové linky č. 11). Naopak ti, kteří se rozhodnou pro úklid Korýtka, budou mít sraz ve stejnou dobu na parkovišti nad pramenem, a to na ulici Petruškova v Zábřehu.

Ukliďme náš Jih je součástí projektu Ukliďme Česko. Do této dobrovolnické úklidové akce se aktuálně zapojilo dvanáct dobrovolnických skupin, jež se rozhodly přispět ke zvelebení Jihu. Další zájemci se mohou nadále do jednotlivých týmů přihlásit.