Vítání nového roku na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce

22/12 2022

V nejlidnatějším obvodě Ostravy se mohou lidé na Silvestra od 15 hodin občerstvit ve vyhřívaném stanu s barem a hudebním ozvučením na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce. Otevřen bude v případě zájmu návštěvníků až do ranních hodin. Na Nový rok 1. 1. 2023 se pak na tomto náměstí otevřou odpoledne od 15 hodin navíc také všechny stánky k zpříjemnění čekání a novoročních setkání před zahájením Novoročního ohňostroje.

Vítání nového roku na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce

Novoroční ohňostroj na kruhovém objezdu v Ostravě-Hrabůvce v 18 hodin opět nabídne podmanivou patnáctiminutovou show, jejíž dynamický hudební podkres bude v daný čas živě vysílat mediální partner akce Rádio Čas. Každý si tak může na mobilu naladit melodie a mít dokonalý zážitek i ve větší vzdálenosti od samotného ohňostroje.
Díky třem základním a šesti pomocným odpalištím vyniknou ve výšce 80 až 100 metrů působivé scénické obrazce, u nichž navíc budou hrát prim atraktivní barvy. Finále pak doplní takzvané kulové pumy, které se dokážou na nebi rozprsknout i do vzdálenosti 150 metrů.

Vzhledem k náročnosti akce dojde k omezení individuální i městské hromadné dopravy. V době od 17.15 do 19.00 hodin bude vyloučena autobusová doprava v oblasti ulic Dr. Martínka a Horní, tramvaje zde neprojedou od 17.55 do 18.20 hodin. Současně před konáním ohňostroje vypraví Dopravní podnik Ostrava (DPO) posilové spoje. Podrobné informace o městské hromadné dopravě během oblíbené novoroční akce budou uvedeny na webu: www.dpo.cz.
Omezení pro individuální automobilovou dopravu platí od 17 do 19 hodin, objízdné trasy budou vedeny po komunikacích Rudná, Plzeňská či Místecká. 

 

Aktuální informace jsou k dispozici na webu ovajih.cz nebo Fb městský obvod Ostrava-Jih.