Zastupitelstvo Ostravy-Jihu rozhodlo o výstavbě nových hřišť, ale i o změně kompetencí radních.

13/9 2017

Ve čtvrtek 7. září se uskutečnilo již 15. zasedání zastupitelstva městského obvodu Ostrava-Jih na kterém se mimo jiné rozhodlo o navýšení rozpočtu na výstavbu tří nových dětských minihřišť a záměru k prodeji pozemků na nová sportoviště.

Zastupitelstvo Ostravy-Jihu rozhodlo o výstavbě nových hřišť, ale i o změně kompetencí radních.

Jedním ze schválených bodů bylo stanovisko k záměru prodeje pozemků včetně staveb v Zábřehu na ulicích Plzeňská a Pavlovova. Záměrem tohoto projektu je v obvodu vybudovat kvalitní sportovní výukové centrum pro děti a mládež. Do roku 2019 by tak měl vyrůst sportovní areál o dvou hřištích s umělým povrchem a jedním hřištěm s přírodním povrchem. Dále bude zrekonstruovaný objekt na ulici Plzeňská, ve kterém vzniknou šatny a sociální zařízení a zrekonstruovaný objekt na ulici Pavlovova s byty pro trenéry a hráče, internát, učebny, cvičební sály atd. Za projektem stojí Ostravská sportovní z.s. a členy jsou čtyři fotbalová sdružení v čele s Akademií FC Baník Ostrava z.s.

Díky schváleným rozpočtovým opatřením nám na Jihu vyrostou tři nová dětská minihřiště na ulicích Aviatiků v Hrabůvce, F. Formana a M. Fialy na Dubině. Na každé minihřiště je z rozpočtu vyčleněno 800 tis. Kč. Dále vznikne nové multifunkční hřiště na ulici Aviatiků v celkové výši 3 100 tis. Kč. Navýšen byl také příspěvek Technickým službám Ostrava-Jih, kterým bude dále předáno nové vozidlo na oddělený sběr a svoz odpadu.

Na základě dohody koaličních stran se změnily úkoly jednotlivých členů rady. Odbor sociální a správa informačního systému bude mít nově v kompetenci místostarostka Věra Válková a Odbor dopravy a komunálních služeb místostarosta František Staněk.

Další zastupitelstvo proběhne 2. listopadu 2017.