Závodní motorky přímo v ulici města. Umění přemísťování v podání parkourových mistrů. To je víkend na Jihu!

16/9 2021

Už v sobotu 18. září se rozproudí krev v žilách všem motoristickým nadšencům. Na ulici Horní mezi Dubinou a Bělským Lesem v Ostravě-Hrabůvce se uskuteční výjimečná kaskadérská show Road Circus včetně soutěže motocyklů. V neděli 19. září pak budou moci návštěvníci ocenit nejen nově upravený veřejný prostor Zeleň za Lunou, ale také několikahodinový program parkouristů. Vstup na obě akce je zdarma.

Závodní motorky přímo v ulici města. Umění přemísťování v podání parkourových mistrů. To je víkend na Jihu!

Věříme, že si odpoledne v motoristickém duchu užije celá rodina a všichni budou odcházet díky nevšedním zážitkům spokojeni,“ zve na akci starosta Martin Bednář.

Hlavní program čtvrtého ročníku Road Circusu, odstartuje v 16 hodin, do cíle všichni přítomní dojedou zhruba do 19 hodin. Zvídaví motorističtí příznivci však mohou na místo dorazit i dříve a podívat se, jak kaskadéři od 12 hodin trénují. Pro diváky je připravena také nabídka občerstvení. Kompletní program a ukázky z minulých ročníků jsou  k dispozici na https://roadcircus.cz/

 

O den později, v neděli 19. září, se slavnostně otevře veřejný prostor s názvem Zeleň za Lunou. Za kinem Luna v Ostravě-Zábřehu je od 13 do 18 hodin zajištěn program s ukázkami i workshopem parkouristů. "Právě parkourové hřiště bylo jedním z vítězných projektů Participativního rozpočtu Ostravy-Jihu 2018, které navrhli a v hlasování podpořili obyvatelé Jihu," uvedla místostarostka Hana Tichánková.

Náklady na projekt s názvem „Regenerace sídliště Zábřeh – 2. etapa, Zeleň za Lunou“ činily celkem 16 milionů korun, přičemž 6 milionů korun získal obvod prostřednictvím dotace ze Státního fondu podpory investic z Programu regenerace veřejných prostranství na sídlištích, zbytek financoval městský obvod Ostrava-Jih.