Realizace - ozdravný pobyt žáci základní školy Volgogradská - dotace MSK

Ozdravný pobyt žáci základní školy Volgogradská MSK

Ozdravný pobyt pro žáky 1. stupně Základní školy a mateřské školy Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6B, p.o. – dotováno z Moravskoslezského kraje

Realizace projektu: okolí Zlatých Hor – 10.3.-21.3.2019

Dvanáctidenní ozdravný pobyt byl zaměřen na regeneraci a prevenci onemocnění horních cest dýchacích, na posílení imunitního systému a otužování žáků. Projekt byl spolufinancován z programu Moravskoslezského kraje - Ozdravné pobyty pro žáky 1. stupně základních škol (ŽPZ/05/2018) .

Ozdravného pobytu se zúčastnilo 74 žáků prvních a druhých tříd spolu s doprovodem 10-ti osob (vyučující a zdravotník). V dopoledních hodinách pobíhala zkrácená výuka a pak následovaly různé aktivity zaměřené na zlepšení zdravotní kondice dětí, např. cvičení jógy, nácvik správného dýchání, jízda na koních, speleoterapie. Velké oblibě se těšily i táborové aktivity - hra „Indiánská stezka“, opékání párků, zpěvy u táboráků a také stezka odvahy.

Žáci navštívili 2x rehabilitační wellness bazén se slanou vodou, finskou saunu a solnou jeskyni v Karlově Studánce. V  Údolí ztracených štol si prohlédli Hornický skanzen s hornickými mlýny a naučnou stezkou. Velký ohlas měl u dětí celodenní výlet do lázní Jeseník, zde děti navštívili přírodní bludiště, prošli galerii pramenů a ochutnávali lázeňské oplatky a minerální prameny.

Všichni zúčastnění si ozdravný pobyt velmi užili a pro žáky byl velkým přínosem.

https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/dotacni-program-ozdravne-pobyty-pro-zaky-1--stupne-zakladnich-skol-121136