Indové tančili v Akordu

Ojedinělý program – vystoupení souboru písní a tanců z indického Radžastanu – přivezla do Ostravy pražská Společnost přátel Indie začátkem července.

V zaplněném sále Domu kultury Akord v Ostravě-Zábřehu se konalo unikátní setkání s indickými lidovými tanci a tzv. badžány. K vidění bylo tradiční radžastanské loutkové divadlo. Podle znalých odborníků špičkovou byla hra na indické harmonium a buben. V obecenstvu to chvílemi zašumělo, protože tanec na skleněných střepech hned s několika nádobami na hlavách jen tak neuvidíte… Návštěvníci mohli ocenit také kmenový tanec předváděný o svátku holí, dívčí hadí tanec krotitelů hadů anebo dokonce svatební tanec
Uvítání členů souboru písní a tanců z Radžastanu v Ostravě se zúčastnili ostravský primátor Aleš Zedník, zástupce indického velvyslance Rameš Chander a několik krajanů, kteří žijí na Ostravsku.
„Vystoupení bylo pořádáno bez vstupného, jak je tomu ostatně u akcí pořádaných Sdružením přátel Indie vždycky, škoda jen, že organizátoři nenašli příliš velkou podporu u dalších partnerů akce v Ostravě“, sdělila Iva Levá ze Společnosti přátel Indie.

V.Dohnalová