Uspěli ve squashi

Dlouhodobá akce pro žáky ZŠ ve squashi má za sebou třetí ročník. Pomyslnou tečku za ním udělalo meziměstské utkání ostravských školáků v Praze. Hrálo se jak bodovacím systémem, tak i na celkové umístění jednotlivců.

Ostrava vyhrála celkově 38:32. V kategorii chlapců se na prvním místě umístil Jiří Toman ze ZŠ Gen.Píky a Martin Tokoš ze ZŠ Kounicova byl druhý. Sestry Veronika a Markéta Badalovy ze ZŠ v ulici Kosmonautů 15 obsadily druhou a třetí příčku.
Hlavní organizátor akce František Mamula uvedl, že do projektu bylo zapojeno téměř 600 dětí z osmých a devátých tříd. To co jsme na počátku dětem slíbili jsme bezezbytku splnili. Děti viděly exhibici předních hráčů ČR v čele s devítinásobnou mistryní Janou Šmeralovou a navštívily též lanové centrum, kde si vyzkoušely lanové nástrahy a lezení po horolezecké stěně.

„Máme jen slova chvály. Děti byly nadšené a přidáme-li k tomu jejich sportovní výsledky, tak již nyní se těšíme na další ročník,“uvedly shodně učitelky tělocviku Jiřina Hemžalová a Katarína Drobcová, které děti do Prahy doprovázely. Velké poděkování patří Sportovnímu centru CDU sport v Ostravě- Vyškovicích a hlavně pak Stanislavu Urubovi, který dětem umožnil seznámit se s tímto zajímavým sportem.

Po letních prázdninách bude v ostravských školách tato akce opět pokračovat.