Blíží se Den země

Odbor životního prostředí Magistrátu města Ostravy ve spolupráci s občanským sdružením Vita a Stanicí mladých přírodovědců v Ostravě – Porubě (detašované pracoviště Střediska volného času KORUNKA, Ostrava – Mariánské Hory, příspěvková organizace) již nyní pro vás začínají připravovat řadu zajímavých aktivit v rámci oslav Dne Země.

Oslava se uskuteční za finanční podpory statutárního města Ostravy. Když má někdo svátek, jdeme jej navštívit a něčím ho potěšíme. Není žádných důvodů udělat to v dubnu jinak - vyjít ven a udělat naší oslavenkyni Zemi něčím radost. Kam to bude a co uděláte již necháme na vás.

Aktivity zaměřené na životní prostředí a jeho ochranu přinese již tradičně dubnový Den Země. Ekoporadnu, řemeslné dílny, soutěže, hry, zdravou výživu, přednášky i výtvarné workshopy budou pro zájemce připraveny letos opět na dvou místech – 20. dubna na Hlavní třídě v Porubě a o den později na Slezskoostravském hradě.

Statutární město Ostrava podpoří letošní svátek modré planety částkou 260 000,- Kč z Fondu životního prostředí. Podrobnější informace podá Kamila Gabrielová, odbor životního prostředí magistrátu, tel.: 599 443 216, e-mail: kgabrielova@mmo.cz