U nejstarší obyvatelky obvodu

V pátek 10. března se po roce vydal starosta MO Ostrava-jih Otakar Veřovský na sídliště Bělský Les popřát k narozeninám paní Josefě Odehnalové, nejstarší obyvatelce obvodu ke 101. narozeninám. Na místo dorazily i štáby televize Polar, kabelové televize a novináři z Práva, Moravskoslezského deníku a Jižních listů. Někteří byli před rokem na oslavě kulaté stovky, kdy předváděla svoje každodenní cvičení, a tak je možná v koutku duše napadlo, v jaké kondici bude oslavenkyně při dalších narozeninách, když v tomto věku může hrát jeden rok velkou roli.

Skutečnost předčila očekávání. Paní Odehnalová byla snad ještě v lepší kondici než před rokem. Přijala všechny plná elánu, usměvavá, i po roce si pamatovala některé tváře, a bylo na ní vidět, jak moc ji návštěva starosty potěšila. Ochotně pak předvedla pro fotoaparáty a kamery své každodenní cvičení, při němž se například v předklonu dotkne dlaněmi podlahy a také dřepy. Ale to nejlepší přišlo vzápětí. Vnučka Pavla, u níž babička bydlí, přinesla z vedlejšího pokoje rotoped, na něj stojednaletá paní usedla a s úsměvem na rtech rozkmitala nohy na pedálech do neskutečné frekvence. Fotoaparáty cvakaly a kamery zabíraly úžasný výkon a bylo obdivuhodné, jak dlouho dokázala paní Odehnalová v tempu šlapat.

Ti, kdo oslavenkyni viděli poprvé, s překvapením sledovali apetýt, s jakým se pustila do přípitku se sektem, jak si poradila s dílkem nádherného velkého dortu. A trochu nevěřícně a s obdivem poslouchali vyprávění vnučky o každodením režimu babičky, o cvičení, jídelníčku a životosprávě, která má do zdravé výživy, proklamované v tisku, dost daleko. Však se také štamprlička i tučné maso objevily i v titulcích novin.

Paní Odehnalová má svěží nejen tělo ale i ducha. Denně se dívá na televizi, se zájmem například sledovala Vyvolené a fandila Vladkovi.

Jediná mrzutost, kterou má, je špatný sluch jako důsledek spály prodělané v dětství. Ale i tak by jí mohli fyzickou a psychickou svěžest závidět lidé i o generaci mladší.

Paní Odehnalová, přejeme Vám hodně zdraví, elánu a optimismu, ať Vám chutná a jste nejstarší obyvatelkou obvodu ještě řadu let!