Stavěli ze sněhu

Dne 17. února se v Základní škole Františka Formana na Dubině konala soutěž, kterou vyhlásil žákovský parlament, kdo postaví co nejoriginálnější a nejhezčí stavbu ze sněhu. Materiál byl všude kolem, takže o něj nebyla nouze. Čas byl předem určen (45 minut), a tak se mohlo začít. Museli se zapojit všichni žáci 2. stupně, samozřejmě každý za svou třídu.

Každý se rozmýšlel, co bude se svojí třídou stavět. Tradičním lákadlem byl sněhulák, ale toho žáci překvapivě nevyužili. Každý chtěl vyhrát a ukázat, že je nejlepší. 7. třídy postavily na malém kopečku krásnou Eiffelovu věž, připíchly vlajku a dílo bylo hotovo.

9. třídy chtěly zapůsobit ještě více, a tak vytvořily krásného šneka a želvu, která vypadala opravdu jako živá, a svou „zelenou“ školu. 8. třídy uplácaly velkého krokodýla. K vidění byla také krásná sfinga. Samozřejmě, že v některých třídách se rozdělili - holky versus kluci - takže motivace byla ještě větší.

Rozhodování o vítězi bylo těžké, takže nakonec bylo vyhlášeno více vítězů. Škoda, že sníh taje a krásné sochy se už rozpadají. To je ta krása pomíjivosti!

Michal Langer , 9.A
ZŠ Fr. Formana