Pohár starosty pro gymnázium

Jubilejní V. ročník turnaje v malé kopané - O putovní pohár starosty MO Ostrava–Jih, který pořádá Výchovný ústav v Hrabůvce, se opět uskutečnil 17.2. 2006 ve dvou sportovních halách, a to STŠ v Hrabůvce a SOŠ dopravní, za účasti 10 družstev z celé republiky.

Poprvé v historii na turnaji nestartovala velmi úspěšná družstva hasičů /vítěz minulého ročníku/,  Městské policie /vítěz prvních dvou ročníků/, ale i tak byl turnaj velice kvalitně obsazen a zejména ve velmi vyrovnané skupině B se o konečném pořadí rozhodovalo až v posledních zápasech.

Ve skupině A jasně dominovalo Sportovní gymnázium Zábřeh, /mateřská škola Michala Papadopulose, hráče Baníku a nyní Bayeru Leverkusen/ které neztratilo ani bod při skóre 21:2 suverénně vyhrálo skupinu.

Ve finále se tedy střetly týmy Sportovního gymnázia a vítěz skupiny B - SOŠ dopravní a pravě gymnazisté si se svým souperem hravě poradili po vítězství 7:0, když mladí hráči "dopravky" doplatili na zahazování šancí a od vyššího přídělu je zachránil brankář Roman Lazecký, který byl později vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Na druhé straně byl gymnazista Petr Michalek vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Konečné pořadí turnaje 1.Sportovní gymnázium Zábřeh, 2.SOŠ dopravní Vítkovice, 3. místa SOŠ Krakovská a STŠ Hrabůvka.

Ceny a poháry předával nejlepším mužstvům a hráčům místostarosta MO Ostrava-Jih Karel Gavenda