Úspěšná recitační soutěž

Středisko volného času na Gurtěvově ulici uspořádalo 1. a 2. března obvodní kolo recitační soutěže pro žáky základních škol z obvodu. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích.

V I. Kategorii zvítězila Rebeka Rollerová ze ZŠ Horymírova, ve II. Dominika Bakončíková ze ZŠ Horymírova, ve III. Andy Vopálecký ze ZŠ Březinova a ve IV. Zuzana Soviarová ze ZŠ Kosmonautů 13. Vítězové postoupili do městského kola.
Předsedkyně poroty Libuše Závadová o soutěžících řekla: „Ta letošní úroveň signalizuje, že zájem o poezii má vzestupná trend. Je to zásluha spíše učitelů než rodičů. Rodiče se sice na tom podílejí taky, ale rozhodně je to hlavně zásluha škol“.

Vítězku čtvrté kategorie Zuzanu Soviarovou vybrala třídní, protože nejlépe recitovala ve třídě a potvrdila to ve školním kole, které vyhrála. No a má ambice i dále, chtěla by uspět i v rámci města.

jaký má Zuzana k poezii vztah?

„Mě se básničky líbí, ale víc takové smutné, balady, které mohu při přednesu procítit. Třeba se mi líbí Kytice K.J. Erbena nebo Král duchů J.W. Goethe, kterého jsem na soutěži recitovala. A teď čtu Manon Lescaut od V. Nezvala“.

Děti se teď víc zajímají o počítače.

„My máme doma playstation, ale nehraju si na něm ani na počítači. Ale knížku si přečtu. Nedávno jsem přečetla knížku Romeo, Julie a tma, teď čtu Malého prince a chystám se na knížku Petr a Lucie“.

A jaké máš plány do budoucna?

„Básničky a umění mám ráda, ale nechtěla bych se zaměřit tím směrem. Herečka ze mě nebude. Chtěla bych být právničkou nebo dětskou lékařkou.“

A co známky?

„Zatím samé jedničky.“

Máš dost centimetrů, co modelka?

„Začala jsem dělat modeling. Navštěvuji zatím kurzy, kde se učím chodit a držet tělo. Chtěla bych se příští rok přihlásit do soutěže Dívka roku.“

Tak budeme držet palce.