Hasiči uspořádali karneval

V sobotu 4. března rozjasnil hasičskou zbrojnici sboru dobrovolných hasičů Ostrava-Zábřeh dětský smích. Hasiči pořádali dětský karneval a tak se zbrojnice zaplnila pohádkovými bytostmi od princezen, kašpárků, čarodějů přes berušky, pejsky ale nechyběli ani kovbojové a další. Všechny masky byly nádherné.

Celkem se účastnilo okolo čtyřiceti dětí, na které čekalo mnoho zábavy a bohatá tombola. Vstupné bylo dobrovolné a tak každý daroval kolik chtěl. Karneval oficiálně zahájil starosta sboru Marcel Kelemen a poté se už děti vrhly do víru tance a her. Všichni se aktivně zapojovali do všech soutěží, které pro ně byly přichystány a ani taneční parket nikdy nezůstal prázdný, ba naopak. Větší děti se do tance pouštěly s vervou a s těmi menšími protancovali den organizátoři, oblečení v klaunských šatech a starodávných hasičských uniformách.

Soutěžilo se v jízdě na odrážedlech kolem kuželu, hodu kroužku na cíl, hodu míčku do pusy klauna, zpěvu a dalších soutěžích. Oceňovala se hlavně snaha. A tak i ti, kterým se daný úkol nepovedl nebo nevyhráli, byli vítězové a po zásluze odměněni. Po bohatém programu se losovala tombola, ve které čekalo přes padesát cen.Děti si odnesly krásné předměty, mezi kterými byly náramky, autíčka, batohy, kopací míče a spousta dalších věcí.

Nikdo neodešel s prázdnou.Každý si odnesl alespoň hodně krásných vzpomínek a zážitků. Všichni se těšíme až za rok budeme moct opět přivítat děti a hasičskou zbrojnici zaplní jejich smích, rozzářené oči a krásné masky.

Sitková Lenka
SDH Ostrava-Zábřeh