Ready Kirken

Kapela Ready Kirken vstoupila do světa velké muziky během léta 2001, kdy podepsala smlouvu s velkou nahrávací společností. Té tehdy předložila už hotové debutové CD "Vlny". V červenci tohoto roku se v rádiích objevil nakažlivý singl "Zejtra mám", který následoval na podzim vydaný další hit „Je v mý hlavě“.

Druhé album na sebe nenechalo dlouho čekat. Deska "Čekal jsem víc…" se na pulty dostala hned následující rok. Od prvního výrazně kytarového počinu se v ní Ready Kirken posunuli více k popu. Singl "Černý brejle" byl podobně vtíravý jako "Zejtra mám" a Ready Kirken byli tedy i s touto nahrávkou úspěšní. Uznání se jim dostalo také přímo od fanoušků, když získali titul Skokan roku v populární anketě Český Slavík.

Třetím studiovým počinem bylo CD "Krasohled". Z rádií je často možné slýchat stejnojmenný singl, který se od těch předchozích liší hlavně tím, že je nezvykle pomalý. Na albu je znát výrazný posun, který je dán hlavně využitím jiných hudebních prvků, např. oblíbených smyčců.

Šanci stát se hitem má nejen první singl z nového alba - Už je to jasné. Kirkeni mají velkého hitmakera – Michala Hrůzu. Ten pro kapelu napsal deset neuvěřitelných silných písní. Kapela prý definitivně dospěla a hraje jako o život.

Kapelu samozřejmě potkaly změny ve složení,minulé roky stihla i 150 koncertů za rok V současné době hraje ve složení:

  • Michal Hrůza – zpěv a kytara
  • Zdeněk Ceral – kytara
  • Ondřej Herold – baskytara
  • Adam Jánošík – bicí.

irkeni absolvovali turné s Lucí Bílou ... hodně lidí může zajímat, že velký hit Anety Langerové Živá voda je z dílny Michala Hrůzy.

Ostravské publikum se může těšit na prvním koncertu, na kterém kapela kromě známých hitů představí písničky z nového alba. Předskokanem bude výrazná ostravská kapela FILIP M. Koncert skupiny READY KIRKEN se uskuteční v pondělí 10.dubna v 19 hodin v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu.
Více: www.readykirken.cz